Catering dietetyczny

Wpływ diety na zdrowie

„Jesteś tym co jesz” to frazes znany każdemu, lecz czy kiedykolwiek zastanawiałeś się ile prawdy kryje się w tym krótkim zdaniu? Przecież w większości to właśnie z tego co spożywamy zbudowane jest nasze ciało – dostarczamy do organizmu aminokwasy, które następnie łącza się w białka budujące nasz organizm. Dlatego należy uświadomić sobie, iż warto zamienić jedzenie, które dostarczy nam tylko energii, na pożywienie, które odżywi nasz organizm i pozwoli mu na prawidłowy przebieg licznych procesów zachodzących w ustroju. Podstawową zasadą zrównoważonej diety jest między innymi duże urozmaicenie spożywanych pokarmów, co sprzyja zachowaniu właściwych proporcji między makro- i mikroskładnikami. Fakt, w czasach w których żyjemy mamy nadzwyczaj łatwy dostęp do pokarmu, a zwłaszcza produktów wysoko przetworzonych, o niewspółmiernie wysokiej kaloryczności względem ich wartości odżywczej. Lecz to nie usprawiedliwia naszego postepowania – poświęć uwagę temu co spożywasz. Coraz więcej osób, w tym również dzieci i młodzieży, cierpi z powodu otyłości i nadwagi oraz chorób układu pokarmowego i krwionośnego. Nieprawidłowe żywienie jest powszechnym i poważnym problemem, choć najprawdopodobniej część nieprawidłowo odżywiających się osób, nie odczuwa jeszcze konsekwencji swojego postępowania. Niebezpieczeństwo niewłaściwego odżywiania polega również na tym, iż część zaburzeń jest niezauważalna w pierwszych stadiach, a objawia się już w postaci schorzeń. Nieprawidłowe odżywianie może być przyczyną wielu różnych chorób jak, np.: nowotwory, osteoporoza, choroby układu pokarmowego, choroby sercowo-naczyniowe, otyłość, schorzenia układu nerwowego, choroby skóry i liczne alergie oraz nietolerancje.

Catering Dietetyczny

Wychodząc naprzeciw problemom zdrowotnym wynikającym z nieprawidłowego żywienia przychodzi catering dietetyczny. To rozwiązanie, które nie tylko ma za zadanie naprawiać skutki dotychczasowych zaniedbań w temacie racjonalnego żywienia, lecz przede wszystkim im zapobiegać. Zwyczajowo słysząc o cateringu dietetycznym myślimy jedynie o redukcji masy ciała, a to błąd! Jest to rozwiązanie, które sprawdza się w wielu innych sytuacjach:

– Jest doskonały dla osób zapracowanych, które nie mają czasu samodzielnie przygotowywać zbilansowanych posiłków,

– To zbilansowane źródło makroskładników dla sportowców, którzy zamiast gotowania mogą skupić się w pełni na treningach,

– Catering dietetyczny to doskonała opcja dla osób stosujących diety alternatywne – umożliwia różnorodność i zapobiega niedoborom wynikającym z monotonii,

– Dla osób chorych, u których kluczowym elementem leczenia jest prawidłowa dieta,

– Dla wszystkich, którzy chcą jeść zdrowo, różnorodnie, poznawać nowe smaki i produkty.

Jak widać catering dietetyczny to rozwiązanie dla każdego, bez względu na cele czy motywacje. To rozwiązanie, które mogą stosować całe rodziny pomijając codzienny problem rozważań „co dzisiaj zjemy” czy osoby samotne, którym trudno jest przygotowywać posiłki dla jednej osoby. Dzięki dostępności wielu rodzajów diet, każdy znajdzie cos dla siebie. Spróbuj i Ty!