5 porad by wytrwać w noworocznym postanowieniu

Czy wiesz, że jedno odstępstwo od postanowienia nie czyni go całego niepowodzeniem? Wręcz przeciwnie – drobne potknięcia wzmacniają i pozwalają na trwałą zmianę. Poniżej 5 porad jak wytrwać pomimo niepowodzeń:

  1. Przestań przejmować się porażką i zdaj sobie sprawę, iż zmiana swoich zachowań to właściwie nauka nowych. To proces. Stawiaj małe kroki.
  2. Zmodyfikuj swoje postanowienia. Badania pokazują, że ludzie potrafią wytrwać w swoich zobowiązaniach, jeżeli zobaczą sukces. Tak więc dziel swoje cele na mniejsze. Dokonuj podsumowań każdego dnia. Dostarczysz sobie dzięki temu porcję motywacji na kolejny dzień.
  3. Znajdź towarzysza. Jego obecność na początku nie będzie tak istotna, jak po kliku tygodniach od rozpoczęcia.
  4. Zmień otoczenie. Często to określone miejsca, zachowania czy osoby powodują utratę Twojej koncentracji. Zwracaj na to uwagę i zastępuj je korzystnymi bodźcami.
  5. Jeżeli poległeś to nic straconego. Zacznij ponownie we właściwym momencie. Badania pokazują, że rozpoczęcie zmiany w dniu o znaczeniu psychologicznym – niezależnie od tego, czy jest to pierwszy dzień miesiąca, urodziny czy rocznica-może zwiększyć szanse na sukces.

Podziel się tym ze znajomymi!

Share on facebook
Share on google
Share on whatsapp
Share on email