Chcesz mieć płaski brzuch? Stosuj te 5 zasad!

Walka o płaski brzuch może być żmudna i mecząca, nie przynosić efektów i skutecznie zniechęcać Cię do dążenia do obranego celu. Może też w połączeniu z treningiem być bardzo efektowna i przynieść rezultaty jakich się nie spodziewałeś/spodziewałaś.
To jak będzie u Ciebie uzależnione jest od wielu czynników. Przygotowaliśmy dla Ciebie 5 reguł, potwierdzonych naukowo które pomogą Ci w osiągnięciu wymarzonych efektów!
1. Nie stosuj całe życie diet redukcyjnych.
Stosowanie przez dłuższy okres czasu restrykcyjnych diet redukcyjnych może doprowadzić nie tylko do niedoborów makro i mikroelementów, zaburzeń hormonalnych, ale również do znacznego spowolnienia metabolizmu.
2. Jedz uważnie
Bardzo często nasze wybory żywieniowe są spowodowane aktualnym stanem emocjonalnym. Spróbuj wprowadzić na co dzień techniki umożliwiające Ci skupienie się na posiłku, bez żadnych rozpraszaczy typu telewizja, telefon, komputer. Zakończ posiłek kiedy poczujesz się najedzony. Wsłuchaj się w potrzeby swojego ciała.
3. Wprowadź odpowiednią probiotykoterpię.
Probiotyki odgrywają znaczącą rolę w utracie i późniejszym utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Szczepy o udowodnionym działaniu to między innymi Lactobacillus fermentum, Lactobacillus amylovorus, Lactobacillus gasseri, Bifidobacterium breve, czy Lactobacillus rhamnosus. Najlepiej dobierz swoją indywidualną suplementacje po konsultacji z specjalistą.
4. Wyklucz z swojej codzienności sytuacje stresowe na które nie masz wpływu.
Stres jest najczęstszą przyczyną sięgania po śmieciowe jedzenie. Poza tym podczas sytuacji stresowej wytwarza się hormon – kortyzol który dodatkowo może zwiększyć Twój apetyt i oddalić Cię od uzyskania zamierzonych efektów.
5. Pij niesłodzoną czarną kawę i zieloną herbatę
Czarna kawa i zielona herbata mogą wspomóc redukcję tkanki tłuszczowej, zwłaszcza w okolicach talii, nawet o 3-11%. Dlatego pozwól sobie na tą przyjemność i pij na zdrowie!

Wprowadź te reguły na stałe, połącz je z naszymi 10 ZASADAMI ZDROWEGO ODŻYWIANIA, a będziesz skazany na sukces!

https://www.facebook.com/boxkitchencatering/posts/1364255067013697

 

Podziel się tym ze znajomymi!

Share on facebook
Share on google
Share on whatsapp
Share on email