Dieta dash

Co to za dieta?

Dieta DASH to jedna z najbardziej popularnych diet prozdrowotnych stosowana na całym świecie. Jej główna zasada to ograniczenie podaży żywności przetworzonej, soli oraz produktów bogatych w nasycone kwasy tłuszczowe. W naszych posiłkach znajdziecie pełnoziarniste zboża, chudy nabiał i mięso, ogrom warzyw i owoców oraz zdrowych tłuszczy w postaci nasion i orzechów.

Dla kogo?

Szczególnie wskazana dla osób z nadciśnieniem, chorobami układu krążenia oraz cukrzycą, jak również dla osób z wysokim ryzykiem tych schorzeń. Ten zróżnicowany sposób żywienia może być stosowany przez wszystkie zdrowe osoby – sprzyja wydłużaniu życia, utrzymaniu dobrej kondycji organizmu oraz prawidłowej masie ciała. Świetnie sprawdzi się również w profilaktyce chorób metabolicznych i nowotworowych

Efekty:

Dieta DASH korzystnie wpływa na profil lipidowy, zmniejsza ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego, cukrzycy typu 2 oraz chorób nowotworowych. Różnorodna dieta poprawia funkcje poznawcze, odciąża układ pokarmowy i dodaje energii każdego dnia.

Kaloryczność

1000/1200/1500/2000/2500

Jaki rozkład makroskładników:

Białko 20-25%/ Tłuszcz  30-40% /Węglowodany 40-45%

Co nas wyróżnia:

  •  brak pszenicy – w posiłkach diety DASH nie znajdziesz pszenicy i wszystkich produktów z niej zrobionych – naturalna słodycz – w posiłkach diety DASH cukier zastąpiliśmy miodem, ksylitolem i słodyczą płynącą z owoców

Zamówienia prosimy składać z dwudniowym wyprzedzeniem – dwa dni robocze wcześniej poprzedzające chęć otrzymania przez Państwa pierwszej dostawy. Przykładowo: aby otrzymać zamówienie w środę prosimy o złożenie go do godziny 20:00 w poniedziałek, z płatnością poprzez T-Pay Krajowy Integrator Płatności S.A., bądź przesłaniem potwierdzenia wpłaty.