Noworoczne postanowienia

Koniec roku i początek kolejnego ma w sobie coś magicznego. Sprzyja wyznaczaniu sobie celów i snuciu planów… najprościej mówiąc, czas postanowień noworocznych nadszedł!
Właściwie z uwagi na datę powinien być to już czas ich realizacji.

Czy jest tak w Twoim przypadku? Czy uważasz postanowienia noworoczne za coś złego? Czy robienie postanowień noworocznych ma sen?

Zobaczmy, jak to widzi nauka.
Według badań opublikowanych w czasopiśmie Journal of Clinical Psychology (1) tylko 46% osób, które podjęły noworoczne postanowienia, odniosło sukces. Oznacza to, że ponad połowa osób, zawiedzie. Czy to zły wynik? Dla nas szklanka zawsze jest do połowy pełna i cieszy nas, że prawie połowa noworocznych postanowień została spełniona. Co więcej, z tego samego badania dowiemy się, że tylko 4% osób, które nie poczyniło postanowień noworocznych, ale miało jakiś cel w nowym roku, zrealizowało go. Bazując na tym badaniu możemy odpowiedzieć… TAK robienie postanowień noworocznych ma sens.

Warto również wiedzieć, iż 30% osób z postanowieniami noworocznymi rezygnuje ze swoich postanowień, przed upływem dwóch tygodni! (Uniwersytet Scranton) Bądźcie zatem czujni i kształtujcie silną wolę. Czas działa na Waszą korzyść.
Uważasz, że nie masz silnej woli? Słaba wymówka! Badacze z Uniwersytetu Stanforda wykazali, że masz tyle silnej woli, ile chcesz mieć. Silną wolę możesz trenować jak wiele innych cech psychicznych czy fizycznych. Naszym zdaniem warto!

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak skutecznie zrealizować swoje postanowienia noworoczne koniecznie OBSERWUJ nasze profile w mediach społecznościowych lub śledź naszego bloga!
Bazując na nauce, przygotujemy dla Ciebie skuteczny poradnik!

1. Norcross JC, Mrykalo MS, Blagys MD. Auld lang syne: success predictors, change processes, and self-reported outcomes of New Year’s resolvers and nonresolvers.
J Clin Psychol. 2002 Apr; 58(4): 397-405. PubMed PMID: 11920693.

Podziel się tym ze znajomymi!

Share on facebook
Share on google
Share on whatsapp
Share on email