Post warzywno-owocowy: zasady i wskazania.

Zasady diety

Post owocowo-warzywny ma na celu pozbycie się toksyn z organizmu. Zrzucenie kilogramów jest jedynie efektem ubocznym jej stosowania.

Dieta opiera się na jedzeniu jedynie owoców i warzyw przez cały okres trwania diety. Po zakończeniu diety nasze menu powinno opierać się na warzywach, owocach, roślinach strączkowych oraz ziarnach i orzechach.

Cały okres diety powinien trwać ok. 6 tygodni. W czasie trwania tej oczyszczającej diety zjadamy trzy główne posiłki i dwie przekąski. Posiłki muszą składać się jedynie z warzyw i niektórych owoców.

Posiłki przygotowane z tych produktów powinny być jak najmniej przetworzone. Do przyprawiania używamy naturalnych ziół. Jeśli chodzi o napoje, możemy sięgać po niegazowaną wodę, naturalne herbaty ziołowe oraz wywary warzywne.

Tak restrykcyjna dieta ma za zadanie przede wszystkim dokładnie oczyścić organizm. Skutkiem ma być przywrócenie naszemu organizmowi zdolności samoleczenia. Ponieważ owoce i warzywa stosowane w diecie są silnymi przeciwutleniaczami, regenerują, oczyszczają i odmładzają wszystkie komórki, z których składa się nasz organizm.

 

Wskazania do stosowania diety Dąbrowskiej

Dieta dr Dąbrowskiej przeznaczona jest przede wszystkim dla tych, którzy mają dość swojej dotychczas stosowanej diety, czują się zmęczeni, ociężali i przejedzeni. Dieta oczyszczająca organizm sprawi, że metabolizm się poprawi. Z organizmu zostaną usunięte zalegające w jelitach złogi, a my zaczniemy czuć się świeżo i lekko. Dieta owocowo-warzywna polecana jest także osobom, które walczą z nadprogramowymi kilogramami.

Oprócz tego jest polecana do stosowania przez osoby na co dzień zmagające się z wieloma schorzeniami, m.in.:

  • chorobą Hashimoto;
  • osłabioną odpornością i związanymi z nią częstymi infekcjami wirusowymi, bakteryjnymi i grzybicznymi;
  • alergią, astmą, nietolerancją pokarmową;
  • początkiem menopauzy;
  • niedoczynnością tarczycy;
  • problemami neurologicznymi, tj. choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane, nerwica, zaburzenia pamięci, padaczka, przebyty udar;
  • cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca, zakrzepica.

Post owocowo-warzywny warto też stosować w przypadku problemów natury dermatologicznej. Zmiany trądzikowe, atopowe zapalenie skóry czy łuszczyca mogą nasilać się, jeśli nasza codzienna dieta nie jest zbilansowana i składa się z produktów wysokoprzetworzonych. Zastosowanie diety i późniejsza zmiana nawyków żywieniowych sprawi, że stan skóry znacznie się poprawi.

WAŻNE

Przed rozpoczęciem diety zalecana jest konsultacja z lekarzem, nawet jeśli nie masz żadnych problemów zdrowotnych.

Podziel się tym ze znajomymi!

Share on facebook
Share on google
Share on whatsapp
Share on email