Ruszaj z nami do walki z odpadami!

Każdy z nas, codziennie produkuje śmieci. Jest to proces nieunikniony. Właśnie dlatego tak ważne jest, by zużyte opakowania trafiały w miejsca, gdzie mogą zostać ponownie wykorzystane, aby zminimalizować ryzyko zanieczyszczenia środowiska.

W związku z tym przygotowaliśmy dla Was krótką instrukcję jak postępować ze śmieciami Box Kitchen.

  1. Eko sztućce

Zarówno sztućce, jak i ich opakowanie wykonane są z bioplastiku PLA-biodegradowalnego i podlegającemu kompostowaniu surowca powstającego z odnawialnych źródeł. Po użyciu nie wyrzucaj ich do przydomowego kompostownika lub pojemnika na plastik. Należy je wyrzucić do kosza przeznaczonego na bioodpady (zwykle brązowego), dzięki czemu trafią do przemysłowej kompostowni, gdzie w odpowiednich warunkach ulegną rozkładowi w czasie od 45 do 90 dni.

  1. Papierowa słomka

Wykonana jest w 100% z papieru. Pamiętaj, aby po użyciu nie wyrzucać jej do kosza na papier (po użyciu jest już zanieczyszczona), lecz do przydomowego kompostownika czy kosza przeznaczonego na bioodpady. Ulegnie tam rozkładowi w ciągu 2-6 tygodni.

  1. Papierowa torba

Wykonana jest z ekologicznego, lecz wytrzymałego papieru. Zachęcamy do jej ponownego użycia – jako torba na zakupy, worek na śmieci czy pojemnik do przechowywania. Gdy Twoja torba ulegnie zniszczeniu, wyrzuć ją do kontenera na papier.

  1. Pojemniki

Nasze opakowania wykonane są z polipropylenu, który w pełni podlega recyklingowi. W związku z tym każdy pojemnik należy pozbawić folii zamykającej (gdy taką posiada) oraz resztek jedzenia i wyrzucić do kosza przeznaczonego na tworzywa sztuczne. Uwaga – pamiętaj, by nie wyrzucać opakowania z zawartością!

  1. Butelki PET

Wykonane są z tworzywa w pełni podlegającego recyklingowi. Po użyciu należy je odkręcić, zgnieść i wyrzucić do kosza przeznaczonego na tworzywa sztuczne. Uwaga – pamiętaj, by nie wyrzucać butelki z zawartością!

 

Zadbaj o środowisko. Twoje małe działania każdego dnia mają wpływ na wielkie globalne zmiany. Bądź świadomy i zmieniaj swoje nawyki. Liczy się każdy mały krok. Bądź przykładem.

Staraj się być bardziej eko razem z Box Kitchen!

Podziel się tym ze znajomymi!

Share on facebook
Share on google
Share on whatsapp
Share on email